Մշակվում է <<Պալմա-Պալաս>> ՍՊԸ-ի՝ ջրառի ջրօգտագործման թույլտվության նախագիծը
ՀՀ բնապահպանության նախարարության աշխատակազմի ջրային ռեսուրսների կառավարման գործակալության կողմից ՀՀ ջրային օրենսգրքի և ՀՀ կառավարության 07.03.03թ. N217 –Ն և N218-Ն որոշումների պահանջների համաձայն մշակվում է <<Պալմա-Պալաս>> ՍՊԸ-ի՝ Երևան քաղաքի Մյասնիկյան 59 հասցեում 0.21 հա հողատարածքի ոռոգման նպատակով ստորերկրյա ջրաղբյուրից 0.74 լ/վ ջրաքանակով ջրառի ջրօգտագործման թույլտվության նախագիծը:
Ծանուցմամբ ներկայացրած փաստաթղթի նախագծի նախնական տարբերակի վերաբերյալ դիտողություններ և առաջարկություններ ներկայացնելու դեպքում փաստաթղթի քննարկումը տեղի կունենա 2017 թվականի մայիսի 20-ին, ժամը 16:00-ին, Կառավարական 3-րդ տուն, 5-րդ հարկ, 541 սենյակ:

В соответствии с требованиями водного кодекса РА и постановлений Правительства от 07.03.03г. N217-Ն и 218-Ն Агентством по управлению водными ресурсами аппарата Министерства охраны природы разрабатывается проект разрешения на водопользование ООО «Палма-Палас» из подземного источника в объёме 0,74 л/сек. для оросительных нужд участка 0,21га по адресу г.Ереван, Мясникяна 59.
Обсуждения по поступившим замечаниям и предложениям по проекту предварительной версии документа будут проведены 20-го мая 2017г. в 16:00 в 541-ой комнате, 5-го этажа Дома Правительства 3.