ՀՀ բնապահպանության նախարարության աշխատակազմի ջրային ռեսուրսների կառավարման գործակալության կողմից ՀՀ ջրային օրենսգրքի և ՀՀ կառավարության 07.03.03թ. N217 –Ն և . N218-Ն որոշումների պահանջների համաձայն, մշակվում է ՀՀ Կոտայքի մարզի Գառնի համայնքի խմելու-տնտեսական նպատակով՝ <<Յոթաղբյուր--Գառնիի>> ինքնահոս ջրատարից՝ 36.73 լ/վրկ ջրառի նոր ջրօգտագործման թույլտվության նախագիծը:
Ծանուցմամբ ներկայացրած փաստաթղթի նախագծի նախնական տարբերակի վերաբերյալ դիտողություններ և առաջարկություններ ներկայացնելու դեպքում փաստաթղթի քննարկումը տեղի կունենա 2017 թվականի ապրիլի 30-ին ժամը 1600 ին, Կառավարական 3-րդ տուն, 5-րդ հարկ, 541 սենյակ:

Разрабатывается проект нового разрешения на водопользование для хоз-питьевых нужд общины Гарни Котайкской области
В соответствии с требованиями водного кодекса РА и постановлений Правительства от 07.03.03г. N217-Ն и 218-Ն Агентством по управлению водными ресурсами аппарата Министерства охраны природы разрабатывается проект нового разрешения на водопользование для хоз-питьевых нужд общины Гарни Котайкской области из самотёчного источника “Йотахбьюр –Гарни” в объёме 36.73л/сек.
Обсуждения по поступившим замечаниям и предложениям по проекту предварительной версии документа будут проведены 30-го апреля 2017г. в 16:00 в 541-ой комнате, 5-го этажа Дома Правительства 3.