ՀՀ բնապահպանության նախարարության աշխատակազմի ջրային ռեսուրսների կառավարման գործակալության կողմից ՀՀ ջրային օրենսգրքի և ՀՀ կառավարության 07.03.03թ. N217–Ն և N218-Ն որոշումների պահանջների համաձայն, մշակվում է ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Գանձակ համայնքի վարչական տարածքում 30 հա հողտարածքի ոռոգման նպատակով ստորերկրյա ջրային ռեսուրսից՝ 17.0 լ/վրկ ջրառի ջրօգտագործման թույլտվության նախագիծը:
Ծանուցմամբ ներկայացրած փաստաթղթի նախագծի նախնական տարբերակի վերաբերյալ դիտողություններ և առաջարկություններ ներկայացնելու դեպքում փաստաթղթի քննարկումը տեղի կունենա 2017 թվականի մարտի 29-ին ժամը 1600 ին, Կառավարական 3-րդ տուն, 5-րդ հարկ, 541 սենյակ:

В соответствии с требованиями водного кодекса РА и постановлений Правительства от 07.03.03г. N217-Ն и 218-Ն Агентством по управлению водными ресурсами аппарата Министерства охраны природы разрабатывается проект разрешения на водопользование общины Гандзак Гегаркуникского марза для орошения 30 га земельной территории из подземных водных ресурсов в объёме 17.0л/сек.
Обсуждения по поступившим замечаниям и предложениям по проекту предварительной версии документа будут проведены 29-го марта 2017г. в 16:00 в 541-ой комнате, 5-го этажа Дома Правительства 3.