ՀՀ բնապահպանության նախարարության աշխատակազմի ջրային ռեսուրսների կառավարման գործակալության կողմից ՀՀ ջրային օրենսգրքի և ՀՀ կառավարության 07.03.03թ. N217 –Ն և . N218-Ն որոշումների պահանջների համաձայն, մշակվում է ՀՀ Սյունիքի մարզի Գորիս համայնքի Շուռնուխ գյուղի խմելու-կենցաղային և 25 հա հողատարածքի ոռոգման նպատակներով համայնքի վարչական տարածքի <<Վերին թաղի>>, <<Ներքին թաղի>> և <<Վաղոյի>> ստորերկրյա ջրաղբյուրներից 0.7 լ/վ և 18.4 լ/վ ջրաքանակներով ջրառի ջրօգտագործման թույլտվության նախագիծը:
Ծանուցմամբ ներկայացրած փաստաթղթի նախագծի նախնական տարբերակի վերաբերյալ դիտողություններ և առաջարկություններ ներկայացնելու դեպքում փաստաթղթի քննարկումը տեղի կունենա 2017 թվականի փետրվարի 27-ին ժամը 1600 ին, Կառավարական 3-րդ տուն, 5-րդ հարկ, 541 սենյակ:

Разрабатывается проект разрешения на водопользование питьевого-хоз-бытового назначения и для орошения общины Горис Сюникского марза.
В соответствии с требованиями водного кодекса РА и постановлений Правительства от 07.03.03г.  N217-Ն  и 218-Նагентством по управлению водными ресурсами аппарата министерства охраны природы  разрабатывается проект разрешения на водопользование питьевого-хоз-бытового назначения и для орошения 25 га земельной территории  селу Шурнух общины Горис Сюникского марза из подземных источников «Верин Тах» , «Неркин Тах» и«Вахои» в объёме 0.7л/сек и 18.4л/сек
Обсуждения по поступившим замечаниям  и предложениям  по проекту предварительной версии документа будут проведены 27-го февраля 2017г. в 16:00 в  541-ой комнате, 5-го этажа Дома Правительства 3.