Մշակվում է <<ԱՍՋԻ էներջի>> ՍՊԸ` ՀՀ Սյունիքի մարզի Սառնակունք համայնքի վարչական տարածքում <<Մուխուրթուրյան-Գորիս>> ջրատարի վրա <<Մուխուրթուրյան-1>> և <<Մուխուրթուրյան-2>> ՓՀԷԿ-երի կառուցման նպատակով ջրօգտագործման թույլտվության նախագիծը
ՀՀ բնապահպանության նախարարության աշխատակազմի ջրային ռեսուրսների կառավարման գործակալության կողմից ՀՀ ջրային օրենսգրքի և ՀՀ կառավարության 07.03.03թ. N217 –Ն և N218-Ն որոշումների պահանջների համաձայն, մշակվում է <<ԱՍՋԻ էներջի>> ՍՊԸ` ՀՀ Սյունիքի մարզի Սառնակունք համայնքի վարչական տարածքում <<Մուխուրթուրյան-Գորիս>> ջրատարի վրա <<Մուխուրթուրյան-1>> և <<Մուխուրթուրյան-2>> ՓՀԷԿ-երի կառուցման նպատակով ջրօգտագործման թույլտվության նախագիծը:
Ծանուցմամբ ներկայացրած փաստաթղթի նախագծի նախնական տարբերակի վերաբերյալ դիտողություններ և առաջարկություններ ներկայացնելու դեպքում փաստաթղթի քննարկումը տեղի կունենա 2017 թվականի փետրվարի 6-ին ժամը 1600 ին, Կառավարական 3-րդ տուն, 5-րդ հարկ, 541 սենյակ:

Разрабатывается проект разрешения на водопользование ООО «АСДЖИ Энерджи» для строительства на административной территории общины Сарнакунк (Сюникская область), на водоводе «Мухуртурьян-Горис» малых ГЭС «Мухуртурьян-1» и «Мухуртурьян-2».
В соответствии с требованиями водного кодекса РА и постановлений Правительства от 07.03.03г. N217-Ն и 218-Ն агентством по управлению водными ресурсами аппарата министерства охраны природы Разрабатывается проект разрешения на водопользование ООО «АСДЖИ Энерджи» для строительства на административной территории общины Сарнакунк (Сюникская область), на водоводе «Мухуртурьян-Горис» малых ГЭС «Мухуртурьян-1» и «Мухуртурьян-2».
Обсуждения по поступившим замечаниям и предложениям по проекту предварительной версии документа будут проведены 6-го февраля 2017г. в 16:00 в в 541-ой комнате, 5-го этажа Дома Правительства 3.