ՀՀ բնապահպանության նախարարության աշխատակազմի ջրային ռեսուրսների կառավարման գործակալության կողմից ՀՀ ջրային օրենսգրքի և ՀՀ կառավարության 07.03.03թ. N217 –Ն և . N218-Ն որոշումների պահանջների համաձայն, մշակվում է <<Էլ-Կաս>> ՍՊԸ` ՀՀ Արագածոտնի մարզի Արագած համայնքի վարչական տարածքում <<Գեղարոտ>> ՓՀԷԿ-ի շահագործման նպատակով Քասախ գետի Գեղարոտ վտակից 1200.0 լ/վ ջրառի ջրօգտագործման թույլտվության նախագիծը:
Ծանուցմամբ ներկայացրած փաստաթղթի նախագծի նախնական տարբերակի վերաբերյալ դիտողություններ և առաջարկություններ ներկայացնելու դեպքում փաստաթղթի քննարկումը տեղի կունենա 2017 թվականի փետրվարի 2-ին ժամը 1600ին, Կառավարական 3-րդ տուն, 5-րդ հարկ, 541 սենյակ:

Разрабатывается проект разрешения на водопользование с целью эксплуатации малой ГЭС <<Гехарот>> общины Арагац
В соответствии с требованиями водного кодекса РА и постановлений Правительства от 07.03.03г.  N217-Ն  и 218-Նагентством по управлению водными ресурсами аппарата министерства охраны природы  разрабатывается проект разрешения на водопользование из притока Герахот реки Касах в объёме 1200.0л/сек с целью эксплуатации малой ГЭС «Гехарот» общины Арагац  (ООО «Эл-Кас» Арагацотнской области).
Обсуждения по поступившим замечаниям  и предложениям  по проекту предварительной версии документа будут проведены 2-го февраля 2017г. в 16:00 в в 541-ой комнате, 5-го этажа Дома Правительства 3.