Հ Ա Ս Ա Ր Ա Կ Ա Յ Ն ՈԻ Թ Յ Ա Ն Ծ Ա Ն ՈՒ Ց ՈՒ Մ
ՀՀ բնապահպանության նախարարության աշխատակազմի ջրային ռեսուրսների կառավարման գործակալության կողմից ՀՀ ջրային օրենսգրքի և ՀՀ կառավարության 07.03.03թ. N217-Ն և N 218-Ն որոշումների պահանջների համաձայն, մշակվում է <<Հովքի ջուր>> ՍՊԸ-ի կողմից ՀՀ Տավուշի մարզի Հովք համայնքի վարչական տարածքում արդյունաբերական (շշալցում) նպատակով բնական աղբյուրից` 0.936 լ/վրկ ջրօգտագործման թույլտվության նախագիծը:
Բոլոր շահագրգիռ անձինք, ովքեր կցանկանան ծանոթանալ փաստաթղթի մշակման աշխատանքներին և փաստաթղթի նախագծի նախնական տարբերակին, կարող են աշխատանքային օրերին ժամը 17-ից – 18-ը դիմել ջրային ռեսուրսների կառավարման և պահպանության մարմին (հասցեն` Կառավարական 3-րդ տուն, 5-րդ հարկ):
Ծանուցմամբ ներկայացրած փաստաթղթի նախագծի նախնական տարբերակի վերաբերյալ դիտողություններ և առաջարկություններ ներկայացնելու դեպքում փաստաթղթի քննարկումը տեղի կունենա 2017թ. հունվարի 17 -ին_ժամը_1600 - ին Կառավարական 3- րդ տուն, 5-րդ հարկ, 541 սենյակ:

Разрабатывается проект разрешения на водопользование в промышленных целях из природного источника на территории администрации общины Овк Тавушской области
В соответствии с требованиями водного кодекса РА и постановлений Правительства от 07.03.03г. N217-Ն и 218-Ն агентством по управлению водными ресурсами аппарата министерства охраны природы по представленному “Овки джур” разрабатывается проект разрешения на водопользование в промышленных целях (для розлива) 0.936л/сек воды из природного источника на территории администрации общины Овк Тавушской области.
Обсуждения по поступившим замечаниям и предложениям по проекту предварительной версии документа будут проведены 17-го января 2017г. в 16:00 в в 541-ой комнате, 5-го этажа Дома Правительства 3.