ՀՀ Կոտայքի մարզի վարչական տարածքում Հրազդան գետի վրա <<Արգել-1>> ՓՀԷԿ-ի կառուցման նպատակով ջրօգտագործման թույլտվության նախագիծը
ՀՀ բնապահպանության նախարարության աշխատակազմի ջրային ռեսուրսների կառավարման գործակալության  կողմից  ՀՀ ջրային  օրենսգրքի և ՀՀ  կառավարության   07.03.03թ. N217-Ն  և N 218-Ն որոշումների պահանջների համաձայն, մշակվում է "Հովթեր" ՍՊԸ-ի կողմից ՀՀ Կոտայքի մարզի վարչական տարածքում Հրազդան գետի վրա <<Արգել-1>> ՓՀԷԿ-ի կառուցման  նպատակով    ջրօգտագործման   թույլտվության  նախագիծը:
Բոլոր շահագրգիռ անձինք, ովքեր կցանկանան ծանոթանալ փաստաթղթի մշակման աշխատանքներին և փաստաթղթի նախագծի նախնական տարբերակին, կարող են աշխատանքային օրերին ժամը 17- ից - 18 - ը դիմել ջրային ռեսուրսների կառավարման և պահպանության մարմին (հասցեն` Կառավարական 3-րդ տուն, 5-րդ հարկ):
Ծանուցմամբ ներկայացրած փաստաթղթի նախագծի նախնական տարբերակի վերաբերյալ դիտողություններ և առաջարկություններ ներկլայացնելու դեպքում փաստաթղթի քննարկումը տեղի կունենա_2016թ. հոկտեմբերի  24 -ին_ժամը_1600 - ին    Կառավարական      3-րդ տուն, 5-րդ հարկ,   541 սենյակ:

В соответствии с требованиями водного кодекса РА и постановлений Правительства от 07.03.03г. N217- Ա и 218- Ն агентством по управлению водными ресурсами аппарата министерства охраны природы разрабатывается проект разрешения на водопользование по представленному ООО “Овтер” проекту строительства на реке Раздан малой ГЭС “Аргел-1” (административная территория Котайкской области).
Все заинтересованные лица, которые захотят ознакомиться с работами по разработке и предварительной версии проекта документа, могут в рабочие дни с 17:00 - ти – 18:00 обратиться в орган по управлению и охране водными ресурсами и (адрес: Дом Правительства 3, 5-й этаж).
Обсуждения по поступившим замечаниям и предложениям по проекту предварительной версии документа будут проведены 24-го октября в 16:00 в Доме правительства 3, 5 этаж, комната 541.