Սիրելի գործընկերներ, եղանակային անբարենպաստ պայմանների պատճառով, սույն թվականի հուլիսի 11-ին ժ.17:00-ին Շառլ Ազնավուրի անվան հրապարակում (Մոսկվա կինոթատրոնի հարակից տարածքում) նախատեսված ՀՀ բնապահպանության նախարարության Օզոնի ազգային կենտրոնի և առողջապահության նախարարության կողմից մշակված արևի ուլտրամանուշակագույն ճառագայթներից պաշտպանվելու գրքույկ-ուղեցույցի և տեղեկատվական պաստառի շնորհանդեսը հետաձգվում է և տեղի կունենա հուլիսի 13-ին ժամը 17.00-ին:
__________________________________________________________
ՀՀ բնապահպանության նախարարությունը ՀՀ առողջապահության նախարարության հետ համատեղ մշակել և ՄԱԿ-ի Արդյունաբերական զարգացման կազմակերպության հետ միասին իրականացվող «Ինստիտուցիոնալ համակարգի ուժեղացում և կարողությունների ստեղծում» ծրագրի շրջանակներում տպագրել է «Արև, արև, եկ, եկ…» գունավորման գրքույկ` նախադպրոցական տարիքի երեխաների համար: Գրքույկը պատմում է երեխաներին արևի օգտակար և վնասակար ազդեցությունների մասին և սովորեցնում արևի վնասակար ազդեցությունից պաշտպանվելու կանոնները: Պաստառը հիշեցնում է ծնողներին արևի ուլտրամանուշակագույն ճառագայթման վնասակար ազդեցության մասին:/p>
Գունավորման գրքույկները և տեղեկատվական պաստառները կտեղակայվեն նաև Երևանի և մարզերի տեղամասային մանկական պոլիկլինիկաներում և ամբուլատորիաներում` այցելուներին պատշաճ կերպով իրազեկելու նպատակով:

Состоится путеводительная информационная постерная презентация по тему <<Защита от ультрафиолетовых лучей солнца>> разработанным по Министерству охраны окружающей среды и Министерству здравоохранения Национального центра по Озону
Уважаемые коллеги, из-за неблагоприятных погодных условий путеводительная информационная постерная презентация по тему "Защита от ультрафиолетовых лучей солнца" разработанным по Министерству охраны окружающей среды и Министерству здравоохранения Национального центра по Озону, на площади Шарля Азнавура (рядом Кинотеатр Москва), отложили и будет состоится 13-го Июля в 17:00.
Министерство охраны окружающей среды в сотрудничестве с Министерством здравоохранения разработал и совместно с Организацией ООН по промышленному развитию "Институциональное укрепление системы и развитие потенциала" опубликовала программу "Солнце, солнце, приди, приди ..." книжка-раскраска для детей дошкольного возраста. Книжка рассказывает детям о полезных и вредных воздействий солнца и учит правила защиты от вредного воздействия солнца. Постер напоминает родителям о вредном воздействии солнечного ультрафиолетового излучения.
Книжки-раскраски и информационные постеры также будут доступны местных детских поликлиниках и амбулаториях Еревана и регионов, чтобы должным образом информировать посетителей.