Հուլիսի 21-ին ժամը 11.00-ին տեղի կունենան օգտագործված կապարային մարտկոցների պահեստի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ համաձայն, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի 4-րդ գլխի 36-րդ մասով սահմանված կարգով 2015թ. հուլիսի 21-ին, ժամը 11.00-ին Երևան քաղաքի, Շիրակի 82/9 հասցեում տեղի կունենան <<Էդմետ>> ՍՊԸ-ի օգտագործված կապարային մարտկոցների պահեստի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ:
Գործունեության իրականացումը շրջակա միջավայրի վրա կունենա որոշակի ազդեցություն: Գրավոր դիտողությունները և առաջարկությունները կարող եք ներկայացնել ծանուցումից հետո 5 աշխատանքային օրվա ընթացքում:

21-го июля в 11:00 состоятся общественные слушания заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду склада использованных свинцовых аккумуляторов.
Согласно порядка установленного Законом республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/ и 36-ой частью 4-го раздела приложения к Постановлению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 21-го июля в 11:00 по адресу: г.Ереван, Шираки 82/9 состоятся общественные слушания представленной ООО “Эдмет” заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду склада использованных свинцовых аккумуляторов.
Реализация деятельности будет оказывать определённое воздействие на окружающую среду.
Письменные замечания и предложения можете представить в течение 5 рабочих дней после уведомления.
С документами можно ознакомиться на официальном сайте министерства охраны природы www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул.Комитаса 29, в сельской администрации Амасии и по тел. 010/22-02-18, 010/22-15-68.