"Քաղաքաշինության գիտահետազոտական և նախագծային ինստիտուտ" ԲԲԸ - Ներկայացվում է բնապահպանական փորձաքննության ՀՀ Կոտայքի մարզի Բյուրեղավան քաղաքի գլխավոր հատակագծի նախագծի նախնական գնահատման հայտը-14.05
ՀՀ <<Կարեն Դեմիրճյանի անվան Երևանի մետրոպոլիտեն>> ՓԲԸ`Ի պատասխան թիվ 5/33/51059 գրության ներկայացվում է ազդեցության գնահատման Երևանի մետրոյի վերականգնման ծրագրի Փուլ II -ի շրջանակներում ս. թ. իրականացվելիք դրենաժային թունելի երկարացման և մետրոյի թունելներում վերականգնողական աշխատանքները բնապահպանական փորձաքննությանը հայտը-6.05
<<Թաթսթոուն>>ՍՊԸ`ներկայացվում է բնապահպանական փորձաքննության նախնական գնահատման ՀՀ Սյունիքի մարզի Լիճք համայնքի վարչական տարածքում գտնվող Լիճքի հանքավայրի տեղամասում 220 կվ օդային գծերի տեղափոխման նախագիծը-28.04
ՀՀ ԳԱԱ Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտ` ներկայացվում է բնապահպանական փորձաքննության հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի կաթսայատան գնահատման հայտը-20.04
Նախագծերին կարող եք ծանոթանալ <<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության փորձաքննական կենտրոն>> ՊՈԱԿ-ում, ք. Երևան Կոմիտաս 29, հեռ. 22-02-18

ОАО “Научно-исследовательский и проектный институт градостроительства” представлена на экспертизу заявка на предварительную оценку проекта генплана города Бюрегаван Котайкской области РА-14.05
ЗАО “Ереванский метрополитен им.Карена Демирчяна в ответ на письмо No. 5/33/51059 представил заявку на оценку воздействия работ по продолжению дренажного тоннеля и проведению восстановительных работ в рамках II-ой очереди программы восстановления Ереванского метро-6.05
ООО “Татстоун”- представлен на предварительную оценку проект переноса 220 кв-ой воздушной линии на Личском участке рудника находящегося на административной территории общины Личк Сюникской области- 28.04
Институт-музей армянского геноцида национальной академии наук РА-представлена на экспертизу заявка на ОВОС котельни института-музея -20.04.
С проектами можете ознакомиться в ГНКО ” Экспертизный центр оценки воздействия на окружающую среду ”по адресу: г.Ереван, ул.Комитаса 29, тел.22-02-18