ՀՀ բնապահպանության նախարարի հրամանով ստեղծված հանձնաժողովը սկսում է գայլերի մորթիների ընդունման աշխատանքները
Հիմք ընդունելով ՀՀ կառավարության 16.04.2015թ. թիվ 431-Ն որոշումը՝ ՀՀ բնապահպանության նախարարի հրամանով ստեղծված Գայլերի թվաքանակի կարգավորման և միջոցառումների իրականացման հանձնաժողովը սկսում է գայլերի մորթիների ընդունման աշխատանքները:
Այն մեկնարկելու է ս.թ մայիսի 7-ից, յուրաքանչյուր հինգշաբթի օրը, ժամը 14.00-ից 18.00-ը, ՀՀ Գիտությունների ազգային ակադեմիայի կենդանաբանության և հիդրոէկոլոգիայի գիտական կենտրոնի կենդանաբանության ինստիտուտի մասնաշենքում /հասցե ք. Երևան, Պ. Սևակի 7, մուտքը բակի կողմից/:

Комиссия, сформированная по приказу министра охраны окружающей среды начинает работы по принятию волчьих шкур
Приняв за основу Постановление Правительства РА N431-Ն от 16-го апреля 2015г. Комиссия по регулированию численности волков и проведению мероприятий начинает работы по принятию волчьих шкур.
Работы начнутся с 7-го мая, каждый четверг с 14:00 до 18:00 в здании института зоологии научного центра зоологии и гидроэкологии Национальной Академии Наук / адрес: г.Ереван, ул.П.Севака 7, вход со двора /.