Հոկտեմբերի 27-ին ժամը 11:00 տեղի կունենա մամուլի ասուլիս
Հոկտեմբերի 27-ին ժամը 11:00 ՀՀ Բն նիստերի դահլիճում տեղի կունենա մամուլի ասուլիս «Արարատյան արտեզյան ավազանի ստորգետնյա ինքնաշատրվանող ապօրինի խորքային հորերի լուծարման, կոնսերվացման և կարգաբերման աշխատանքների վերաբերյալ ՀՀ ԲՆ աշխատանքային խմբի եռամսյա աշխատանքների ամփոփում» թեմայով
Սույն թվականի հոկտեմբերի 27-ին ժամը 11:00 ՀՀ ԲՆ նիստերի դահլիճում/ք. Երևան, Հանրապետության հրապարակ, Կառավարության 3-րդ շենք 5-րդ հար/ տեղի կունենա մամուլի ասուլիս «Արարատյան արտեզյան ավազանի ստորգետնյա ինքնաշատրվանող ապօրինի խորքային հորերի լուծարման, կոնսերվացման և կարգաբերման աշխատանքների վերաբերյալ ՀՀ ԲՆ աշխատանքային խմբի եռամսյա աշխատանքների ամփոփում» թեմայով: Բանախոսներ` աշխատանքային խմբի ղեկավար, ՀՀ բնապահպանության նախարարի տեղակալ Խաչիկ Հակոբյան, ՀՀ ԲՆ ջրային ռեսուրսների կառավարման գործակալության պետ Դավիթ Գրիգորյան և ՀՀ ԲՆ աշխատակազմի բնապահպանական պետական տեսչության պետի տեղակալ Մարզպետունի Քամալյան:

27 октября 11 часов состоится пресс-конференция
27 октября текушего года в 11 часов в конференц-зале министерства охраны природы РА состоится пресс-конференция на тему “ Обобщение работ по ликвидации, консервации и урегулированию самоизливающихся незаконных глубинных скважин Араратского артезианского бассейна” выполненных за квартал рабочей группой министерства охраны природы РА.
С докладами выступят - руководитель рабочей группы, заместитель министра охраны природы РА Хачик Акобян, начальник агентства по управлению водными ресурсами министерства охраны природы РА Давид Григорян и заместитель начальника Природоохранной Государственной Инспекции министерства охраны природы РА Марзпетуни Камалян.