Սույն թվականի հոկտեմբերի 24-ին ժամը 10:00-ին «Կոնգրես» հյուրանոցում տեղի կունենա «Սնդիկի վերաբերյալ Մինամատայի կոնվենցիայի նախնական գնահատումը Հայաստանում» ծրագրի սեմինարը
Սույն թվականի հոկտեմբերի 24-ին ժամը 10:00 «Կոնգրես» հյուրանոցում /Իտալիայի փողոց 1/ տեղի կունենա «Սնդիկի վերաբերյալ Մինամատայի կոնվենցիայի նախնական գնահատումը Հայաստանում» ծրագրի ներածական սեմինարը, որի ժամանակ ողջույնի խոսքով հանդես կգան ՀՀ բնապահպանության նախարար Արամայիս Գրիգորյանը և Ծրագրի կառավարիչ Լյուդովիկ Բեռնուդեն (UNIDO):
2013թ. հոկտեմբերի 10-ին Ճապոնիայի Կումամոտո քաղաքում ՀՀ-ն 91 այլ երկրների հետ մեկտեղ ստորագրել է «Սնդիկի վերաբերյալ Մինամատայի կոնվենցիան»: Ներկայում Կոնվենցիան ստորագրել է 122 երկիր և 6-ը` վավերացրել:
Սնդիկի վերաբերյալ Մինամատայի կոնվենցիայի նպատակը մարդու առողջության և շրջակա միջավայրի պահպանումն է սնդիկի և սնդիկի միացությունների անթրոպոգեն ազդեցությունից:

24 октября текущего года в 10 часов в гостинице “Конгресс”состоится семинар по теме “Предварительная оценка Минаматской Конвенции по ртути в Армении”.
24 октября текущего года в 10 часов в гостинице “Конгресс” /ул. Италии 1/ состоится семинар по программе “Предварительная оценка Минаматской Конвенции по ртути в Армении”, где со вступительным словом выступят министр охраны природы РА Арамаис Григорян и руководитель проекта UNIDO Людовик Бернуден.
10 октября 2013 года в японском городе Кумамото более 91 государств в том числе и Армения подписали “Минаматскую Конвенцию по ртути”. В настоящее время Конвенцию подписали 122 страны, а 6 ратифицировали.
Цель “Миниматской Конвенции по ртути” - сохранение здоровья человека и окружающей среды от антропогенного влияния ртути и его соединений.