ՀՀ բնապահպանության նախարարության կարիքների համար` «Արարատյան դաշտի ջրավազանային կառավարման պլանի մշակման (ներառյալ Արարատյան ջրավազ.կառավարման տարածքի և Արարատյան դաշտի ստորերկրյա ջրային ռեսուրսները)» ձեռքբերման նպատակով հայտարարված բաց ընթացակարգի հրավեր
ՀԱՅՏԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆ
ԲԱՑ ԸՆԹԱՑԱԿԱՐԳԻ ՄԱՍԻՆ
Հայտարարության սույն տեքստը հաստատված է բաց ընթացակարգի հանձնաժողովի
2014 թվականի հոկտեմբերի 08-ի թիվ 2 որոշմամբ և հրապարակվում է
«Գնումների մասին» ՀՀ օրենքի 24-րդ հոդվածի համաձայն
Բաց ընթացակարգի ծածկագիրը` «ՀՀ-ԲՆ-ԲԸԾՁԲ-14/01»
Պատվիրատուն` ՀՀ բնապահպանության նախարարությունը, որը գտնվում է ք.Երևան, Կառավարական 3-րդ շենք հասցեում, հայտարարում է բաց ընթացակարգ։
Բաց ընթացակարգում հաղթող ճանաչված մասնակցին սահմանված կարգով կառաջարկվի կնքել «Արարատյան դաշտի ջրավազանային կառավարման պլանի մշակման (ներառյալ Արարատյան ջրավազանային կառավարման տարածքի և Արարատյան դաշտի ստորերկրյա ջրային ռեսուրսները)» ծառայությունների մատուցման պայմանագիր (այսուհետև` պայմանագիր)։
«Գնումների մասին» ՀՀ օրենքի 6-րդ հոդվածի համաձայն` ցանկացած անձ, անկախ նրա օտարերկրյա ֆիզիկական անձ, կազմակերպություն կամ քաղաքացիություն չունեցող անձ լինելու հանգամանքից, ունի բաց ընթացակարգին մասնակցելու հավասար իրավունք:
Բաց ընթացակարգին մասնակցելու իրավունք չունեն անձինք, որոնք դատական կարգով ճանաչվել են սնանկ, ունեն ժամկետանց պարտքեր Հայաստանի Հանրապետության հարկային և պարտադիր սոցիալական ապահովության վճարների գծով, որոնց գործադիր մարմնի ներկայացուցիչը հայտը ներկայացնելու պահին նախորդող երեք տարիների ընթացքում դատապարտված է եղել տնտեսական գործունեության կամ պետական ծառայության դեմ ուղղված հանցագործության համար, բացառությամբ այն դեպքերի, երբ դատվածությունը օրենքով սահմանված կարգով հանված կամ մարված է, որոնք ներառված են գնումների գործընթացին մասնակցելու իրավունք չունեցող մասնակիցների ցուցակում։
Մասնակիցը պետք է ունենա պայմանագրով նախատեսված պարտավորությունների կատարման համար հրավերով պահանջվող` մասնագիտական գործունեության համապատասխանություն` պայմանագրով նախատեսված գործունեությանը, մասնագիտական փորձառություն, տեխնիկական միջոցներ, ֆինանսական միջոցներ, աշխատանքային ռեսուրսներ։
Հաղթող մասնակիցը որոշվում է բավարար գնահատված հայտեր ներկայացրած մասնակիցների թվից` նվազագույն գնային առաջարկ ներկայացրած մասնակցին նախապատվություն տալու սկզբունքով, որի հետ կնքվում է պայմանագիր։
Սույն ընթացակարգի հրավերը ստանալու համար անհրաժեշտ է դիմել պատվիրատուին, մինչև սույն հայտարարության հրապարակման օրվանից հաշված` «41»-րդ օրը ժամը «11:00»-ը: Ընդ որում, փաստաթղթային ձևով հրավեր ստանալու համար պատվիրատուին պետք է ներկայացնել գրավոր դիմում։ Պատվիրատուն ապահովում է փաստաթղթային ձևով հրավերի տրամադրումն անվճար:
Գնումների բազային միավորի հիսնապատիկը գերազանցող գնումների դեպքում, հայտերը հայերենից բացի կարող են ներկայացվել նաև ռուսերեն և /կամ/ անգլերեն։
Պատվիրատուն ապահովում է ռուսերենով կամ անգլերենով հրավերի տրամադրումն 250000 (երկու հարյուր հիսուն հազար) ՀՀ դրամը վճարված լինելը հավաստող՝ բանկի կողմից տրված փաստաթղթի պատճենը ներկայացնելու դեպքում։ Վճարումն անհրաժեշտ է իրականացնել 24124005544200 հաշվեհամարին։
Էլեկտրոնային ձևով հրավեր տրամադրելու պահանջի դեպքում պատվիրատուն ապահովում է հրավերի` էլեկտրոնային ձևով տրամադրումը դիմումն ստանալու օրվան հաջորդող աշխատանքային օրվա ընթացքում։ Սույն հրավերով նախատեսված կարգով հրավեր չստանալը չի սահմանափակում մասնակցի` սույն ընթացակարգին մասնակցելու իրավունքը։
Բաց ընթացակարգի հայտերն անհրաժեշտ է ներկայացնել էլեկտրոնային ձևով` www.armeps.am էլեկտրոնային կայքի միջոցով մինչև սույն հայտարարության հրապարակման օրվանից «41»-րդ օրվա ժամը «11:00»-ը և դրանք պետք է կազմված լինեն հայերեն։
Սույն գնման գործընթացը իրականացվելու է էլեկտրոնային ձևով` www.armeps.am էլեկտրոնային կայքի միջոցով։ Հայտերի բացումը տեղի կունենա էլեկտրոնային ձևով, www.armeps.am էլեկտրոնային կայքի միջոցով, «41»-րդ օրվա ժամը «11:00»-ին։
Սույն ընթացակարգի վերաբերյալ բողոքները պետք է ներկայացնել Գնումների աջակցման կենտրոն` ք. Երևան, Կոմիտասի 54/բ հասցեով։ Բողոքարկումն իրկանացվում է սույն հրավերի 1-ին մասի 12-րդ բաժնով սահմանված կարգով։
Մասնակիցների որակավորման տվյալների` սույն ընթացակարգի հրավերով սահմանված պայմաններին համապատասխանությունը գնահատելու համար, մասնակիցները պետք է պատվիրատուին ներկայացնեն սույն ընթացակարգի հրավերով նախատեսված փաստաթղթեր։
Սույն հայտարարության հետ կապված լրացուցիչ տեղեկություններ ստանալու համար կարող եք դիմել գնումների համակարգող` Լ.Զոհրաբյանին։

Данный текст объявления утвержден решением N2 комиссией открытой процедуры
Заказчик,  Министерство  охраны  природы  РА,  находящееся  по  адресу  РА,  город  Ереван,  Площадь
Республики, Дом Правительства 3. объявляет открытую процедуру.
Победителю открытой процедуры в  установленном порядке будет предложено подписать контракт по
преобретению услуг “Разработка плана управления водным бассейном Араратской долины (включая подземные
водные ресурсы территорий Араратского водного бассейна и Араратской долины)” /далее контракт/.
Согласно статье 6 закона РА “О закупках” заявки на открытую процедуру могут предъявить все лица вне зависимости от  того,  являются  ли  они  иностранными гражданами, организацией или  лицом,  не  имеющим гражданства.
В открытой процедуре не имеют право участвовать лица, которые в судебном порядке были признаны банкротами, имеют просроченные долги в сфере налоговых и обязательных социальных выплат в налоговых органах РА, представитель исполнительного органа которого был признан виновным в экономической деятельности или государственной службе за предыдущие три года до даты заполнения заявления, кроме тех случаев, когда судимость по закону была погашена или отменена, которые включены в списке лиц не имеющих право участвовать в процессе закупок.
Участник должен иметь соответствие профессиональной деятельности определенной по контракту, пофессиональный  опыт,  технические  средства,  финансовые  средства,  трудовые  рессурсы,  для  исполнения обязательств требуемых приглашением, определенных по контракту.
Побетитель определяется из числа участников, представивших заявку оцененную удовлитворительно, по принципу предоставления приоритета участнику сделавшему предложение по минимальной цене, с которым подписывается контракт.
Для получения заявки на данную процедуру, необходимо обратиться к заказчику до “41”-й день в "11:00" считая  с  даты  опубликования данного  объявления. При  чем,  для  получения  документальной заявки  нужно представить заказчику письменное обращение. Заказчик обеспечивает документальную заявку бесплатно.
В случае закупки, превышающие в пятьдесят раза базового блока, кроме армянского заявки могут быть представлены на русском и / или / английском языках.
Заказчик обеспечивает предоставление приглашения на русском или английском языках при наличии копий банковских документов, подтверждающих оплату в сумме 250000 (двести пятьдесять тысяч) драм РА. Оплата производится на 24124005544200 расчетный счет.
В случае получения требования электронного приглашения, заказчик обеспечивает предоставление электронной заявки, в течение следующего рабочего дня, после получения обращения.
Не получение заявки, предусмотренного данным способом не ограничивает право участника на  участие в данной процедуре.
Заявки на открытую процедуру необходимо представить в электронном виде на веб-сайте www.armeps.am до  “41”-й  день  в  "11:00"  считая  с  даты  опубликования данного  объявления  и  предложения должны  быть составлены на армянском языке.
Данная процедура покупок будет осуществляться в электронном виде на сайте  www.armeps.am. Открытие
заявок состоится в “41”-й день в "11:00" считая с даты опубликования данного объявления.
Жалобы относительно данной процедуры должны быть представлены «В Центр Помощи Закупкам» по адресу г. Ереван, Комитаса 54/Б, согласно 1-й части 12-й статьи закона.
Для оценки   квалификации участников, соответствия   условиям установленным данной процедурой, участники должны предоставить заказчику документы, предусмотренные заявкой на данную процедуру.
Для получения дополнительной информации по этому объявлению можете связаться с координатором по закупкам Министерство охраны природы РА, Лилитом Зограмяном.