Փորձաքննության գործընթացում փորձագետների ներգրավվման հայտարարություն
Համաձայն <<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի (21.06.2014թ. ՀՕ-110) 4 հոդվածի 1-ին մասի 18-րդ կետի` փորձաքննության գործընթացում որպես փորձագետ ներգրավվում են իրավաբանական կամ ֆիզիկական անձինք:
Իրավաբանական անձի կանոնադրական գործառույթները պետք է համապատասխանեն փորձաքննության ենթակա առարկային, իսկ ֆիզիկական անձը պետք է ունենա համապատասխան բարձրագույն մասնագիտական կրթություն և առնվազն 10 տարվա մասնագիտական աշխատանքային փորձ:
Ցանկացողները կարող են դիմել ՀՀ բնապահպանության նախարարություն, կամ <<Բնապահպանական փորձաքննություն ՊՈԱԿ>>-ին (ք. Երևան, Կոմիտաս 29, հեռ. 22-02-18, 22-14-85):

Согласно 18-го пункта 1-ой части 4-ой статьи закона республики Армения ՀՕ-110 от 21.06.2014г. “Об экспертизе и оценки воздействия на окружающую среду” в процесс экспертизы в качестве эксперта, привлекаются юридические или физические лица.
Уставные функции юридических лиц должны соответствовать экспертизе, а физическое лицо должно иметь соответствующее высшее образование и опыт профессиональной работы не менее 10-ти лет.
Желающие могут обратиться в Министерство охраны природы республики Армения, или в ГНКО “Экологическая экспертиза” (Ереван, ул.Комитас 29, тел: 22-02-18, 22-14-85)