«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն,. 2021թ. հունվարի 22-ին ժամը 12։00-ին Գեղարքունիքի մարզի Զովաբերի համայնքապետարանում տեղի կունենա «ՏՆԱՇԻՆ ԿՈՄՊ» ՍՊ ընկերության կողմից ներկայացված Գեղարքունիքի մարզի Զովաբերի պեմզային ավազների հանքավայրում հանքարդյունահանման աշխատանքների՝ շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումը (2-րդ փուլ):
Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.env.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Public reviews will be held over mineral prospecting in Zovaber pumice sand mine, Gegharkunik region, submitted by "Tnashin Comp" LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on January 22, at 12:00, 2021,  public reviews will be held in Zovaber community administration, Gegharkunik region, over the pre-assessment bid on mineral prospecting in Zovaber pumice sand mine, Gegharkunik region, submitted by "Tnashin Comp" LLC (Phase II).  The project documents can be found in the Ministry of Environment official website (www.env.am), “Environmental Impact Expertise Center” SNCO (1/3 Buzand, Yerevan), (tel. 011/22-02-18).