«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն,. 2021թ. հունվարի 22-ին ժամը 12։00-ին Գեղարքունիքի մարզի Զովաբերի համայնքապետարանում տեղի կունենա «ՏՆԱՇԻՆ ԿՈՄՊ» ՍՊ ընկերության կողմից ներկայացված Գեղարքունիքի մարզի Զովաբերի պեմզային ավազների հանքավայրում հանքարդյունահանման աշխատանքների՝ շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումը (2-րդ փուլ):
Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.env.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Состоятся общественные слушания по добыче Зоваберского месторождения пемзовых песков Гегаркуникской области / ООО "ТНАШИН КОМП "
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложением к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 22-го января 2021г. в 12:00 в здании муниципалитета Зовабера Гегаркуникской области состоятся общественные слушания представленной ООО "ТНАШИН КОМП" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду добычи Зоваберского месторождения пемзовых песков Гегаркуникской области /2-й этап/. С документами можно ознакомиться на официальном сайте Министерства окружающей среды www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3, по тел. 011/22-02-18.