«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն 2020թ. նոյեմբերի 11-ին, ժամը 11:00-ին Երևան քաղաքի Աջափնյակ վարչական շրջանի ղեկավարի նստավայրում (Սարգսյան փողոց 5 հասցեում) տեղի կունենան «Կարոշիննախագիծ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Երևան քաղաքի թիվ 109 ավագ դպրոցի կառուցման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումները (2-րդ փուլ)։
Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.env.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Public reviews will be held over the construction of Yerevan High School N109, submitted by "Karoshinnakhagits" LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on November 11, at 11:00, public reviews will be held at Head’s residence of  Ajapnyak Administrative District (address: 5 Sargsyan 5), Yerevan, over the pre-assessment bid on environmental impact of the construction of Yerevan  High School N109, submitted by "Karoshinnakhagits" LLC (Phase II). The project documents can be found in the Ministry of Environment official website (www.mnp.am), “Environmental Impact Expertise Center” SNCO (1/3 Buzand, Yerevan), (tel. 011/22-02-18).