«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն 2020թ. նոյեմբերի 11-ին, ժամը 11:00-ին Երևան քաղաքի Աջափնյակ վարչական շրջանի ղեկավարի նստավայրում (Սարգսյան փողոց 5 հասցեում) տեղի կունենան «Կարոշիննախագիծ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Երևան քաղաքի թիվ 109 ավագ դպրոցի կառուցման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումները (2-րդ փուլ)։
Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.env.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Состоятся общественные слушания по строительству старшей школы № 109 г. Еревана / ООО "Карошиннахагиц"
Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/ и порядкам установленным Постановлением Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 11-го ноября 2020г. в 11: 00 в резиденции главы административного района Ачапняк города Ереван (по адресу ул. Саркисяна, 5) состоятся общественные слушания представленной ООО "Карошиннахагиц" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду работ по строительству старшей школы № 109 города Еревана /2-й этап/. С документами можно ознакомиться на официальном сайте Министерства окружающей среды www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3, по тел. 011/22-02-18.